'Bu Kez Gollü Geçer'

- İstanbul
BATE Borisov teknik direktörü Viktor Goncharenko, Fenerbahçe ile yapacakları 2. tur rövanş maçında her türlü oyuna hazırlıklı olduklarını söyledi.

Goncharenko, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk maçta iki takımın da gol atamadığını hatırlatarak, ''Bu kez takımlar gol atacaktır. Maçta senaryo farklı gelişebilir. Nasıl olacağı konusunda bir şey söylemek zor'' dedi.

Viktor Goncharenko, Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle maçın seyircisiz oynanacak olmasıyla ilgili olarak ''Kendi sahasında taraftarları Fenerbahçe'nin bir kozu. Taraftarlarından yoksun olmaları onlar için kötü bir şey'' ifadelerini kullandı.

İlk maçta Meireles'in karşılaşmanın başında kırmızı kart görmesiyle rakiplerinin 10 kişi mücadele ettiğini belirten Goncharenko, ''Meireles kırmızı kart görmeseydi, ilk maçta nasıl atak yaptığını görürdük ve ona göre hazırlanabilirdik. Fenerbahçe kendi sahasında daha açık oynuyor. Her türlü oyuna hazırız'' şeklinde konuştu.

Hleb'in görüşleri

BATE Barisovlu futbolcu Aleksandr Hleb ise ilk maçta sahanın iyi olmadığını vurgulayarak, ''Saha şartları burada daha iyi olacak. İki takımın da şansı yüzde 50'' yorumunda bulundu.

Kendisine yaptığı hareketten dolayı Meireles'in kırmızı kart görmesiyle ilgili bir soru üzerine Hleb, ''Belki de sarı olmalıydı. Fakat hakemin kararını yorumlamak doğru olmaz. Hem kırmızı hem sarı olabilirdi. Şu anda bu durumu tekrar tekrar izlemediğim için bir şey söylemem doğru olmaz'' diye konuştu.

Hazırlıkları tamamladılar

Öte yandan BATE Borisov, Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda teknik direktör Viktor Goncharenko yönetiminde yapılan antrenmanın ilk 15 dakikası basın mensuplarına açıldı.

Antrenmanda futbolcular, koşu ve ısınmanın ardından pas çalışması yaptı.

Kaynak: AA Yukarı