Akdağcık: Paraya İhtiyacımız Var

- Tarsus
Tarsus İdmanyurdu Kulübü Başkanı İsmail Akdağcık, transfer yasağının kalkması ve transfer yapılabilmesi için 400 bin liraya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

İsmail Akdağcık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk devrede 25 puan hedeflemelerine rağmen 19 puan toplayarak, ligi 10'uncu sırada tamamladıklarını hatırlattı.

Kulübün ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Akdağcık, şunları kaydetti:

''230 bin lira gibi çok cüzi bir rakamla yeni sezon öncesi transfer yapıp, takım oluşturduk. Sıkıntılarla dolu bir ilk yarı geçirdik. Beklentilerimize ulaşamadık. Biz ilk yarıda 25 puan toplamayı hedefliyorduk. Ancak iç sahada kaybettiğimiz puanlar yüzünden bu hedefimize ulaşamadık. İç sahada çok puan kaybettik. 25 puana ulaşmış olsak, play-off'a girme şansımız yüksek olurdu. Maddi sorunlarla boğuşmamız ve bazı futbolcularımızın uzun süreli sakatlıkları takımı olumsuz etkiledi. Bunun neticesinde yaşanan puan kayıpları yüzünden 19 puan toplayabildik. Son haftalarda takım olma yolunda ilerleme kaydederek, aldığımız puanlarla küme düşme hattından uzaklaştık.''

Kulübün maddi sıkıntılardan kurtulabilmesi için destek beklediklerini ifade eden Akdağcık, şöyle devam etti:

''Şu anda borçlarımızdan dolayı transfer yasağı bulunuyor. Bu yasağın kalkması için 200 bin lira yatırmamız gerekiyor. Kamp masrafı ve oyuncuların alacakları için de gereken parayla 400 bin liraya ihtiyacımız var. Transfer yasağı kalkıp, istediğimiz 4-5 oyuncuyu alabilirsek, onları da kampa götüreceğiz. Transfer edeceğimiz oyuncuların kampa katılması ve takıma uyum sağlaması için erken davranmak zorundayız. Yoksa kamp dönemi sonrası alınacak oyunculardan başarı beklemek biraz zor olur. Onun için Tarsusluların takımlarına sahip çıkarak, maddi destek vermesini bekliyoruz. Bu transferleri gerçekleştirirsek daha iyi oynayıp, daha fazla puan alabiliriz.'' 

Akdağcık, futbolculara 29 Aralık'a kadar izin verdiklerini ve ikinci devreye Antalya'nın Manavgat ilçesinde hazırlanacaklarını kaydetti.
 

Kaynak: AA Yukarı