'Prim Verecek Paramız Yok'

- Tarsus
Kırmızı Grup'ta mücadele eden Tarsus İY Başkanı İsmail Akdağcık, takımın maddi yönden çok zor durumda olduğunu belirterek, ''Maç kazandığımızda bile sevinemiyoruz, çünkü galibiyette verebileceğimiz pirim parası yok'' dedi.

Akdağcık, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, 90 yıllık takımın maddi açından bir çıkmaza doğru sürüklendiğini söyledi.

Sıkıntının aşılmaması durumunda, ara transferde futbolcu transferi yapamayacaklarını ifade eden Akdağcık, ''Yıllardır çeşitli başarılar elde etmiş ve Tarsus'un tanıtımına katkı sağlamış olan bu takım, zor koşullarda bugünlere geldi. Daha önce futbolcu, teknik direktör ve 3 yıldır da başkan olarak görev yaptığım Tarsus İdmanyurdu'nu 3 yıl önce yaklaşık 4 milyon lira borçla devraldık. Takım yönetmek gerçekten zor. Takıma belediye başkanının dışında yardım eden yok'' diye konuştu.

Maddi sıkıntılar nedeniyle takımı karanlık günlerin beklediğini belirten Akdağcık, şöyle devam etti:

''Artık tıkandık. Tarsus İdmanyurdu 400 bin nüfuslu Tarsus'u temsil ediyor. Şu anda 3 milyon 500 bin lira borcumuz var. Bu borç, futbolculara, personele, maliye ve SGK'ya olan borçlar. Bu hafta ilk yarının son maçını oynayacağız. 6 sakat futbolcumuz var. Bir hafta sonra başlayacak olan ara transferde 5-6 futbolcu transfer etmek zorunda olmamıza rağmen, Futbol Federasyonu'nun borcumuzdan dolayı koyduğu temlik nedeniyle transfer yapamıyoruz. Bu temlikin kaldırılması için 200 bin liraya ihtiyacımız var. Aynı zamanda yeni transfer edeceğimiz futbolcular ve kamp masrafı dahil en az 300 bin liraya acil ihtiyacımız var. Sonuç olarak çok zor günler geçiriyoruz. Herkes takıma bir el atsın ve destek olsun. Maç kazandığımızda bile sevinemiyoruz, çünkü galibiyette verebileceğimiz pirim parası yok.''
 

Kaynak: AA Yukarı