Tarsus İY Çare Arıyor

- Mersin
Sezon başından beri kaybettiği puanlar nedeniyle lig yarışında, son sıralara ''demir atan'' Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Tarsus İdmanyurdu, kötü gidişe çare arıyor.

Kulüp Başkanı İsmail Akdağcık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta arasında Bozüyükspor karşısında sergiledikleri kötü oyunun, hafta sonu deplasmanda oynadıkları Bandırmaspor maçında da sürdüğünü söyledi.  

Ligde alınan kötü sonuçların yönetimi üzdüğünü belirten Akdağcık, şunları kaydetti:

''Alınan kötü sonuçlar bizi endişelendiriyor. Sezon başından beri kaybedilen puanlar nedeniyle lig yarışında, geride kalmak takımda bir güvensizlik yarattı. Bunu hem oyuncu, hem de takım bazında görüyoruz. Puan kaybedilen maçların çoğunda pozisyon bulmamıza rağmen sonuca gidemiyoruz. Yapılan bireysel hatalar nedeniyle de puan kayıpları yaşıyoruz. Bandırmaspor karşılaşmasında da yine iki bireysel hata kalemizde iki gol görmemize neden oldu. Kötü oynuyoruz ve bunun neticesinde de beklenmedik puanlar kaybediyoruz.'' 

Teknik Direktör Nevzat Dinçbudak'ın istifasının gündemde olmadığını ifade eden Akdağcık, ''Hocamızla ve futbolcu arkadaşlarımızla görüşmeler yaptık, ortada bir sorun yok, ama başarı da yok. Bu da Nevzat hocamızla yola devam edeceğimizi gösteriyor. Biz, hocamızla beraber yola çıktık ve onunla da devam edeceğiz'' dedi.

Hafta sonu oynayacakları Hatayspor maçını da değerlendiren Akdağcık, iyi bir futbol sergileyip karşılaşmadan 3 puan almayı hedeflediklerini kaydetti.

Akdağcık, ara transfer döneminde takıma takviye yapmak istediklerini, ancak Futbol Federasyonu'na borçlarının bulunması nedeniyle transferin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. 
 

Kaynak: AA Yukarı