İngiliz Hakem Şimdi Yandı!

- Londra
Chelsea ile Manchester United arasında oynanan dev maçın yankıları sürerken, verdiği kararların yanı sıra ırkçılık yaptığı iddiasıyla gündeme oturan hakem Mark Clattenburg için, İngiltere polisi de harekete geçti.

Pazar günü Başkent Londra'daki Stamford Bridge Stadı'nda oynanan müthiş kapışmada, konuk Manchester United 3-2'lik skorla gülen taraf olurken, Chelsea ise son yarım saati 9 kişi oynamak zorunda kalmıştı.

Chelsea kulübü, hakem Mark Clattenburg'un karşılaşma esnasında John Obi Mikel ve Juan Mata'ya ırkçı saldırıda bulunduğu iddiasıyla İngiltere Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuş ve bunun üzerine konuyla ilgili soruşturma açma kararı alınmıştı.

İngiltere'nin ülke olarak en çok üzerine durduğu sorunlardan biri olan ve yeşil sahalardan mutlaka uzaklaştırmayı amaçladığı ırkçılıkla ilgili suçlarda, İngiltere Futbol Federasyonu da ağır cezalar vermekten kaçınmıyor.

İngiltere Futbol Federasyonu'nun yanı sıra, Chelsea kulübünün şikayetini dikkate alan Londra polisinin de harekete geçtiği 37 yaşındaki hakemi sorguya çekeceği belirtildi.

Bu arada, İngiliz hakem Clattenburg, 3-4 Kasım'da oynanacak olan Premier Lig'in 10. haftası için herhangi bir görev almadı.

Öte yandan Chelsea'nin bu şikayetinin ortaya çıkmasının ardından Profesyonel Hakem Komitesi de bir açıklama yayınlayarak, olayın açıklığa kavuşması için tüm gayretin gösterileceğini duyurdu.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

     

Kaynak: MACKOLIK Yukarı