Mutlu Topçu: Çok Üzgünüz

- Enschede
Bursaspor yardımcı antrenörü Mutlu Topçu, UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında 4-1 yenildikleri Twente karşılaşmasının ardından elendikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mutlu Topçu, ilk karşılaşmada elde ettikleri skor avantajıyla Hollanda'ya geldiklerini hatırlatarak, ''İlk yarı bittiği zaman 1-1'lik skor bizim lehimizeydi. Sonra ikinci ve üçüncü golü yedik. İkinci ve üçüncü gol arasında panik yaptık. Twente gibi bir takıma karşı burada tur atlamak isterdik. Daha fazla topa sahip olmamız gerekiyordu. Topa daha çok onlar sahip oldu. Defansif anlamda bir şeyler yapmaya çalıştık. Oysa biz topa daha fazla sahip olduğumuzda iyi futbol oynayan bir takımız'' dedi.

Takımın, 10 kişi kaldıktan sonra tamamen penaltıları bekler pozisyona geçtiğini kaydeden Topçu, ''Elimize kadar gelen fırsatı değerlendiremedik. Twente'ye başarılar diliyoruz. Üzgünüz'' diye konuştu.

Mutlu Topçu, hakemlere yönelik bir soruyu ise ''İkili mücadelelerde bizim aleyhimize çaldı. Sanki seyircinin, atmosferin etkisinden kurtulamadı. Her ne kadar bunu söylemiş olsam da sonuçta biz turu geçemedik, gruplara kalamadık. Yapacak bir şey yok'' şeklinde yanıt verdi.

Steve McClaren: Süper Bir Gece Oldu
Twente Teknik Direktörü Steve McClaren, UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında 4-1 kazandıkları Bursaspor maçına ilişkin ''süper bir gece yaşadıklarını'' söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan McClaren, turu geçtikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

İlk yarıda 1-0 öne geçmelerinin kendilerini ümitlendirdiğini belirten McClaren, ''Bu akşam süper bir gece yaşadık. Konsantrasyonumuzun sonuna kadar devam etmesi ve futbolcularımızın istekli tavrı bize bu sonucu getirdi. Gurur duyuyoruz''  diye konuştu.

McClaren, ilk yarının 1-1 sonra ermesinden sonra devre arasında ne düşündüğü yönündeki bir soruyu cevaplandırırken ise ''Gol atacağımıza emindik, zaten bunu da başardık. Futbolcularıma inanmalarını ve gol atmamız gerektiğini söyledim. İlk maçtaki 3-1'lik skor her iki takım için de mücadeleci bir futbol ortaya çıkardı. Maç sonuna kadar çok heyecanlı geçti'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA Yukarı