Aldığı Paranın Hakkını Veriyor

- Paris
Paris S.G.'nin astronomik bir ücretle renklerine bağladığı Zlatan Ibrahimovic, yeni takımıyla çıktığı ilk resmi maçında attığı iki golle hem klasını gösterdi hem de takımını yenilgiden kurtardı.

Fransa 1. Ligi'nde sezon bu hafta oynanan maçlarla start alırken, ülkede en çok konuşulan isim olan Zlatan Ibrahimovic'in yeni takımı Paris S.G.'e ne kadar sürede uyum sağlayacağı tartışılıyordu.
 
İsveçli yıldız yeni takımıyla çıktığı ilk maçında iki gol atarak takımını adeta ipten kurtardı.
 
Paris S.G. sezonun ilk maçında Lorient'i evinde konuk etti.
 
Lorient 4'te Maxwell Andrade kendi kalesine attığı golle öne geçti. İlk yarının son dakikasında Jeremie Aliadiere farkı ikiye çıkaran golü kaydetti.
 
54'te İsveçli'nin bir şutu direğe takıldı. 10 dakika sonra Nene'nin ortasında topla buluşan Ibrahimovic düzgün bir vuruşla farkı 1'e indirdi: 1-2
 
88'de Matuidi, Bourillon'u düşürünce hakem beyaz noktayı gösterirken, Mautidi'yi ikinci sarıdan oyundan attı.
 
Beyaz noktanın başına geçen Zlatan yine bildik klasıyla topu ağlara gönderdi ve takımının sezonun ilk maçında evinde yenilgi almasını engellemiş oldu.
 
İbrahimovic: Zamana İhtiyaç Var
Maçın kahramanı İsveçli golcü karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada yeni bir ekip olduklarını ve uyum sürecini aşmak için zamana ihtiyacı olduklarını söyledi.
 
Teknik direktör Carlo Ancelotti ise Zlatan'ın klasını gösterdiğini söylerken, ikinci yarıda rakip önünde daha iyi oynadıklarını savundu.
 
Hazırlayan: İLKAY COŞKUN

  

Kaynak: MACKOLIK Yukarı