Aslan: Ligden Çekilmek Faydasız

- Malatya
Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Malatyaspor, Pazar günü sahasında oynayacağı Ankara Demirspor maçı hazırlıklarına başladı.

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Malatyaspor, Pazar günü sahasında oynayacağı Ankara Demirspor maçı hazırlıklarına başladı.
 
Yeşiltepe Tesisleri'nde antrenör Ercüment Kurt yönetiminde çalışmalara başlayan sarı kırmızlı takımda kafasına dikiş atılan Okan, özel bir maskeyle çalışmaya katıldı.

Öte yandan antrenman öncesi Malatyasporlu futbolcular basın mensuplarının sorularını cevapladı. Takım kaptanı Mustafa Aslan, yaptığı açıklamada, "Bu saatten sonra bizim yapmamız gereken çıkıp, sahada mücadele etmek. Bu takım bizi buralara getirdi. Bu takıma sahip çıkmalıyız. Fedakarlık yapmak zorundayız. Kendi imkanlarımızla maça giderek bunu herkese gösterdik. Ben buradan Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve Belediye Başkan Yardımcımız Ertan Mumcu'ya çok teşekkür ediyorum. Bize yardımlarını
esirgemiyorlar. Takımın zor gününde yanında oldular" dedi.

Takımın ligden çekilmesinin kimseye fayda sağlamayacağını savunan Aslan, "Maça çıkmayarak buradaki gençlere kötülük yapacaklarının farkında olmayan insanlar var. Sezon sonuna kadar takımı götüreceğiz. Gideceği yere kadar gideceğiz. Bu saatten sonra futbolcular olarak bizim yapacağımız bir şey yok. Sahada elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Bu takımı kapatmakla buradaki genç oyuncu ve personele iyilik yapmazlar. Malatyaspor'a iyilik yaptıklarını düşünüyorlar ama öyle bir şey olmaz. Ne yapacak buradaki gençler kahve köşelerinde oyun mu oynayacaklar? En önemlisi ve değerlisi bu gençlere sahip çıkmaktır" diye konuştu.

Takımın genç orta saha oyuncusu Talat Akça ise, "Malatyaspor'u ligden çekileceği gibi söylentiler oldu. Bence 25 gencin ve personelin ekmeğiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. Bazı şeyler yanlış gidiyor. Belki bizde yanlış yapmış olabiliriz ama Malatyaspor büyük bir camia bir anda silinebilecek bir camia değil" dedi.

                                                        

Kaynak: IHA Yukarı