PFDK Ceza Yağdırdı

- İstanbul
PFDK, Sivassporlu futbolcu Sedat Bayrak'a 4 maç men cezası verdi, Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Erzurumspor'un da bir alt lige düşürülmesini kararlaştırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Sivassporlu futbolcu Sedat Bayrak'a 4 maç men cezası verdi, Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Erzurumspor'un da bir alt lige düşürülmesini kararlaştırdı.

Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, kurulun bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Trabzonspor ile Sivasspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasında Sedat Bayrak'ın müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren 4 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına karar verdiği bildirildi.

Kurulun, Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta 13 Eylül tarihinde oynanması planlanan Erzurumspor-Yeni İskenderunspor müsabakasında, Erzurumspor'un belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesinden ötürü Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24/a. maddesi uyarınca takdiren 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve bu eylemin bir lig devresinde ikinci defa gerçekleştirilmiş olması dikkate alınarak aynı madde uyarınca bir alt lige düşürülmesine karar verdiği belirtildi.

PFDK'nın bugünkü toplantısında alınan diğer ceza kararları şöyle:

''1 Maç: Osman Özköylü (Elazığspor Teknik Direktörü)

15 Gün Hak Mahrumiyeti: Sultan Süha Tellioğlu (Ofspor Kulübü Yöneticisi)

4 bin lira: Gaziosmanpaşaspor

3 bin lira: Anadolu Üsküdar 1908

Bin 800 lira: Ofspor

Bin 500 lira: Yeni Malatyaspor

900 lira: Tepecikspor, Ünyespor, Keçiören.''

 

Kaynak: AA Yukarı